27 лист. 2016 р.

Прокуратура Житомирщини продовжує вживати заходи представницького характеру щодо недопущення протиправної передачі земель із покладами бурштину

Прокуратурою Житомирської області заявлено 23 позови щодо повернення (попередження надання) 124,8 га земель вартістю понад 1 млн грн, які використовуються не за цільовим призначенням, у тому числі для незаконного видобування покладів бурштину.

Наразі усі позови перебувають на розгляді у суді.
   Зокрема, в жовтні 2016 року, з метою попередження використання землі не за цільовим призначенням, до суду заявлено позови про повернення до державної власності 43 гектари землі вартістю 322,7 тис грн, що на території Тепеницької сільської ради Олевського району та Барашівської сільської ради Ємільчинського району.
    Прокуратурою з’ясовано, що протягом 2014-2015 років Головне Управління Держгеокадастру в області неправомірно передало у приватну власність 15 жителям Житомирської, Рівненської та Київської областей 29 га землі для ведення особистого селянського господарства.
     У порушення вимог Земельного кодексу України та ст. 37 Закону України “Про охорону земель”, угіддя передано без проведення вивчення щодо показників родючості та даних раціонального використання земель. До того ж, окремі наділи були відразу продані, що свідчить про те, що їхні власники не мали намірів займатися особистим селянським господарством та обробляти землю, на якій розташовані поклади бурштину.
    З аналогічних підстав заявлено позови про повернення до державної власності 14 га землі, що на території Барашівської сільської ради Ємільчинського району.
   З огляду на встановлені факти, прокуратурою Житомирської області ініційовано перед Державною службою геології та надр України необхідність проведення геологорозвідувальних робіт з метою розвідки, затвердження та подальшого обліку покладів (запасів) бурштину на території Житомирської області.
   Робота органів прокуратури Житомирщини щодо протидії незаконному використанню земельних ресурсів із копалинами загальнодержавного значення триває.
Джерело: Прес-служба прокуратури Житомирської області 
Попередня новина
Наступна новина