22 лист. 2016 р.

На Житомирщині дві ТВК не оприлюднювали свої рішення на інформаційних стендах

У Житомирській області Чоповицька селищна та Горщиківська сільська виборчі комісії не оприлюднювали рішення на стендах офіційних матеріалів, як того вимагає  Закон України «Про місцеві вибори».
У коментарі ОПОРІ голова Горщиківської СВК Людмила Іскоростенська зазначила, що інформацію не оприлюднювали, бо не знали, що потрібно це робити.
«Вже все виправили, оформили, повісили. Я перший раз і всього ще не знаю, закони перечитую, але в голові «каша», – пояснила жінка.
Виправили ситуацію і у Чоповицькій СВК, а на стенд не вивішували, бо звідти людям похилого віку незручно читати.
«Вже виправили. Інформація була розкладена на окремому столі. Не вішали, бо є старенькі люди, їм зручніше за столом читати, присівши», – розповів спостерігачеві ОПОРИ голова Чоповицької СВК Микола Вільчинський.
ОПОРА наголошує, що такі дії комісії порушували ч. 15 ст. 27 Закону України «Про місцеві вибори», у якій зазначається: «Рішення виборчої комісії вивішується на стенді офіційних матеріалів комісії для загального ознайомлення не пізніше ранку наступного дня після дня його прийняття, а прийняте напередодні дня голосування (дня повторного голосування), у день голосування (день повторного голосування) та під час встановлення результатів голосування (результатів повторного голосування)  не пізніше ніж через чотири години після завершення засідання виборчої комісії. Таке рішення у цей самий строк доводиться також до відома суб’єктів виборчого процесу, яких воно стосується. Копія рішення, засвідчена головою комісії чи його заступником і секретарем комісії та скріплена печаткою комісії, не пізніше ніж через чотири години після його прийняття, а в день голосування (день повторного голосування)  невідкладно, видається суб’єкту виборчого процесу, якого вона стосується, на його вимогу. Стенд офіційних матеріалів комісії обладнується у приміщенні комісії у місці, вільно доступному для відвідувачів».
У разі виявлення порушень виборчого процесу звертайтеся за телефоном гарячої лінії ОПОРИ: 044591 44 44 (вартість дзвінків згідно з тарифами вашого оператора).
За коментарями звертайтеся:
Оксана Данильченко,
координатор громадського спостереження ОПОРИ за виборами у Житомирській області
Тел. 096 713 91 29
Джерело: oporaua.org
Попередня новина
Наступна новина