18 лист. 2016 р.

Презентовано План дій зі сталого енергетичного розвитку міста Коростеня до 2020

Розвиток будь-якого міста не можливий без згуртованої і цілеспрямованої роботи команди однодумців, без тих людей,  які усвідомлюють та розуміють  проблеми і особливості життєдіяльності міста. В Коростені такою командою є члени Дорадчого комітету з питань енергетичного розвитку міста. 
Завдяки їх злагодженій роботі, а також консультантам проекту «Енергоефективність у громадах», що виконується GIZ, в 2015 році Коростенська міська рада затвердила важливий стратегічний документ – План дій зі сталого енергетичного розвитку міста Коростеня до 2020 року (далі – ПДСЕР).
Цілі даного документу були узгоджені зі стратегічним вибором громади, які зазначені в Стратегічному плані розвитку міста Коростень до 2025 року, а саме забезпечення комфорту проживання мешканців шляхом підвищення якості надаваних послуг з одночасним зниженням енергозатратності міської інфраструктури та збільшення частки відновлювальних джерел.
На засіданні круглого столу з питань імплементації Планів дій сталого енергетичного розвитку міст за участі членів Дорадчого комітету, що відбувся 17.11.2016 року, був представлений проект презентаційного варіанту ПДСЕРу на українській та англійській мовах. Презентаційні варіанти даного документу мають на меті донести до громади, інвесторів та інших зацікавлених осіб інформацію щодо наших планів в галузі зменшення споживання енергетичних ресурсів та залучення їх до співпраці. Учасниками засідання було відмічено, що даний варіант документу стане однією з міцних ланок у розвитку партнерських відносин нашого міста з іншими містами та навіть країнами світу.  
Зокрема на засіданні були обговорені заходи з енергозбереження, які задекларовані у ПДСЕР, а саме заміна ламп розжарювання на енергоефективні в закладах бюджетної сфери та на комунальних підприємствах міста. Дана ініціатива викладена в проекті розпорядження міського голови «Про здійснення заходів щодо скорочення споживання електричної енергії в бюджетній сфері м. Коростеня».
На завершення заходу Володимир Вигівський, секретар міської ради, який нещодавно брав участь у конференції «Сприяння сталому розвитку країн Східного партнерства», що проходила в м. Єреван, розповів про нові можливості, які надає Європейський Союз в 2017 році для міст-підписантів Угоди мерів (Коростень також входить до їх числа). Передбачається виділення на конкурсній основі даним містам 10 млн. євро на показові проекти з енергоефективності.
Учасники засідання обговорили можливість участі нашого міста в даній ініціативі та розглянули першочергові заходи з енергозбереження, які доцільно зазначити в конкурсних пропозиціях: утеплення будівель, реконструкція вуличного освітлення тощо. 
Управління економіки
виконавчого комітету
Коростенської міської ради 
Попередня новина
Наступна новина