11 лист. 2016 р.

Підсумки діяльності управління протидії митним правопорушенням Житомирської митниці ДФС за 10 місяців

Посадовими особами Житомирської митниці ДФС протягом січня-жовтня було виявлено 21 протиправне діяння, за які передбачено відповідальність ст. 263, 358 Кримінального Кодексу України:

19 – кримінально карні діянні, а саме „підроблення документа”.
 2 – незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами.
З початку року порушено 835 справ про порушення митних правил на загальну суму 37,5 млн. грн., що більше в 2 рази більше, у порівнянні з аналогічним періодом минулого року (19,6млн.грн.), на цьому напрямку діяльності зросла вартість предметів правопорушення – з 800 тисяч грн. до 10,5 млн. грн., яка в 13 разів перевищує суму вилучених предметів у порівнянні з аналогічним періодом минулого року.
До суду з початку року передано 160 справ про порушення митних правил на загальну суму 15,3 млн. грн. (в порівняні з таким періодом у 2015 році – 257 справ на суму 10,6млн. грн), за рішеннями суду застосовано адміністративне стягнення у вигляді конфіскації предметів правопорушення на суму 7 млн. грн.
Основним завданням цього напряму роботи управлінням протидії митним правопорушенням було виявлення та протидія правопорушень в митній сфері, які націлені на недопущення незаконного експорту лісопродукції суб’єктами зовнішньоекономічної діяльності.
З метою підвищення ефективності спільної роботи підписано план проведення спільних спеціальних заходів щодо виявлення, припинення та протидії правопорушенням у сфері природних ресурсів з уповноваженими на це державними і правоохоронними органами, спрямований на проведення перевірок щодо виявлення, припинення та протидії незаконному видобутку, переробки, реалізації та переміщення природних ресурсів в Житомирській області.
За результатами спільної роботи порушено 98 справ про порушення митних правил, де предметами правопорушення є лісопродукція загальним об’ємом три тисячі кубів та загальною вартістю майже 7 мільйонів гривень.
Житомирською митницею ДФС з початку 2016 року виявлено 205 фактів незаконного переміщення лісоматеріалів через митний кордон України в режимі «експорт» загальним обсягом більше ніж 6 тисячі м.куб. на  загальну суму 24,8 млн. гривень.
 Відповідно порушено 205 справ про порушення митних правил за ч.1 ст.483 Митного кодексу України.
Ряд виявлених резонансних порушень митного законодавства.
Так в березні 2016 року затримано легковий автомобіль марки  “MERCEDES BENZ”, під керуванням громадянина Республіки Азербайджан.
Під час проведення перевірки встановлено, що вказаний транспортний засіб на митну територію України в будь-якому режимі не ввозився. Таким чином вищевказаний транспортний засіб ввезений на митну територію України поза митним контролем або з приховуванням від митного контролю. 
Вказаний транспортний засіб вартістю 159 тисяч гривень вилучено. У відношенні громадянина Республіки Азербайджан порушено справу за ст.484 Митного кодексу України.
Також порушувались справи, пов’язані з переміщенням товарів та транспортних засобів через тимчасово окуповані території.
За результатами проведеної перевірки виявлено факт переміщення транспортного засобу марки «MERCEDEC-BENZ С180» через пункт пропуску Ізварине  – Донецьк, який з території України не контролюються уповноваженими митними та прикордонними органами України під керівництвом громадянина України.
Ще по двом фактам встановлено, що в грудні 2015 року транспортний засіб «СКАНІЯ», з причепом марки «КРОНЕ SDP27», в’їжджав на митну територію України з товаром «Вироби з пластмаси» через не підконтрольні митним органам пункти пропуску в подальшому був доставлений до м. Донецьк, що є територією України і яка тимчасово окупована.
      За результатами проведених перевірок Житомирською митницею ДФС порушено три справи про порушення митних правил за ч.1 ст.482 Митного кодексу України.
Щодо правопорушень, пов’язаних з переміщенням товарів та транспортних засобів поза митним контролем.
Так, Житомирською митницею ДФС спільно з Житомирським прикордонним загоном за результатами проведених заходів виявлено факт переміщення транспортного засобу  “ZIL-131”, в якому знаходились два мости ходової частини для вантажного автомобіля, шість коліс з дисками до вантажних автомобілів та однієї покришки для вантажного автомобіля через митний кордон України поза митним контролем, тобто поза місцем розташування пункту пропуску «Виступовичі Житомирської митниці ДФС. Предмети правопорушення на суму  0,27 млн. грн. вилучено.
Робота Житомирської митниці ДФС направлена у виявленні правопорушень при переміщенні товарів та транспортних засобів з приховуванням від митного контролю.
При перевірці вантажу «Одяг, взуття, постільні приналежності, речі домашнього вжитку», загальною вагою 17,6 тонни, який надійшов з благодійного фонду розташованому США, як гуманітарна допомога встановлено, що керівник організації отримувача української сторони ніяких угод, документів, доручень на третіх осіб, листів до митних органів та установ для визнання вантажу гуманітарною допомогою не підписував. По даному факту порушено справу про порушення митних правил за ч. 1 ст. 483 МК України та вантаж на загальну суму 4,9 мільйона гривень, вилучено.
Ще одним резонансним виявленням Житомирської митниці ДФС в даному напрямку є порушення справи відносно громадянина України, який діяв по дорученню від свого батька - громадянина Казахстану та переміщував в несупроводжуваному багажу товар «будівельне та сантехнічне обладнання» на суму ввезеної батьком валюти. В ході проведення перевірки встановлено, що батько, громадянин Казахстану митний кордон України не перетинав. По даному факту порушено 2 справи про порушення митних правил за ч. 1 ст. 483 МК України та вантаж на загальну суму 3,7 мільйона гривень, вилучено.
Також пріоритетним напрямком роботи Житомирської митниці ДФС є виявлення порушень митних правил, пов’язаних з порушенням строків перебування  транспортних засобів ввезених на територію України в режимах «транзит» та «тимчасове ввезення».
За результатами проведеної роботи з початку року порушено 518 справ про порушення митних правил за ст.ст. 470, 481 Митного кодексу України.


За інформацією Житомирської митниці ДФС
Попередня новина
Наступна новина