29 жовт. 2016 р.

В Овручі намагаються схилити голів сільських рад до об'єднання в територіальні громади

У Овруцькій райдержадміністрації, 26 жовтня, пройшла робоча нарада з головами сільських та селищних рад району за участю координатора регіонального офісу реформ (Центру розвитку місцевого самоврядування) Василь Невмержицький.
На сьогоднішній день в Овруцькому районі не створено жодної об’єднаної територіальної громади.
«Ми приїхали до вас, аби обговорити усі позитивні та негативні аспекти реформи децентралізації. Влада має бути на місцях, щоб громада контролювала свої надходження, податки та збори, розбудовувала інфраструктуру, покращувала життя жителів», – зазначив Василь Невмержицький.
У результаті розрахунків, із наявних нині в Овруцькому районі 33 громади, у проекті планується створити 2 громади – Овруцьку міську громаду та Словечанську об’єднану громаду.
Поділитися досвідом об’єднання приїхали представники Новоборівської, Народицької та Вишевицької ОТГ.
Ці громади на сьогоднішній день збільшили свої доходи у декілька разів та самі спроможні вирішувати, куди підуть кошти.
Григорій Рудюк голова Новоборівської ОТГ розповів про досягнення громади завдяки децентралізації.
На прикладі Новоборівської ОТГ можна побачити, що тільки цього року на території громади побудували спортивний майданчик зі штучним покриттям, реконструювали та провели повну термосанацію Новоборівської гімназії, реконструювали котельню Кропивнянської ЗОШ I-III ступенів, розробили містобудівну документацію, придбали сміттєзбиральний автомобіль, провели капітальний ремонт доріг та інше.
«Результати децентралізації відчуваються вже сьогодні. Тому закликаю усіх вас провести громадські обговорення та вирішити, скільки громад ви об’єднаєте», – зазначив Василь Невмержицький.
Джерело: oda.zt.gov.ua

Попередня новина
Наступна новина