12 жовт. 2016 р.

Комуністам не вдалося скасувати декомунізацію в Коростені через суд

Житомирський окружний адміністративний суд відмовився скасувати розпорядження голови Житомирської ОДА про перейменування об’єктів топоніміки та демонтаж комуністичних пам’ятників у Житомирській області.  
До суду звертався Виконавчий комітет Коростенської міської ради, який вважав здійснене головою ОДА перейменування об’єктів топоніміки протиправним та вимагав скасувати розпорядження у частині, яка стосується міста Коростень.
Дослідивши обставини справи та подані сторонами докази, суд встановив, що процедура перейменування об’єктів топоніміки, назви яких містять символіку комуністичного тоталітарного режиму, була дотримана. А отже підстав для скасування розпорядження голови ОДА немає.
У висновках щодо того, чи містять назви перейменованих об’єктів символіку комуністичного режиму, суд спирався на роз’яснення Українського інституту національної пам’яті, а також на експертну оцінку фахівців Інституту історії України НАН України.
Серед іншого, суд також прийшов до висновку, що згідно з законодавством, Виконавчий комітет Коростенської міської ради та Коростенський міський голова мали провести з мешканцями відповідну роботу та громадські обговорення, а вже за їх результатами перейменувати відповідні об’єкти топоніміки. Однак органи місцевого самоврядування м. Коростень таку роботу не провели. Тому відповідне рішення було прийнято головою ОДА згідно з наданими йому законом повноваженнями.
Водночас, на підставі аналізу доказів у матеріалах справи суд встановив, що громадськість Коростеня була обізнана та брала участь у перейменуванні, а міська рада та її виконавчий орган так само не були обмежені у своєму праві вносити пропозиції стосовно перейменування вулиць і провулків м. Коростень.
Тому суд визнав позовні вимоги безпідставними та у задоволенні позову і скасуванні розпорядження голови ОДА відмовив.
Нагадаємо, що це вже друге рішення, винесене Житомирським окружним адміністративним судом щодо розпорядження голови Житомирської ОДА про перейменування об’єктів топоніміки та демонтаж комуністичних пам’ятників у Житомирській області.
Раніше у серпні 2016 року (http://reyestr.court.gov.ua/Review/59675266) розглянувши позов громадянина, який оскаржував законність цього розпорядження у частині перейменування об’єктів топоніміки міста Овруч, суд так само прийшов до висновку про те, що розпорядження є законним і скасуванню не підлягає.
Прес-служба Українського інституту національної пам’яті
Попередня новина
Наступна новина