6 жовт. 2016 р.

Зелені берети-прикордонникам-строковикам

2016 року в Державній прикордонній службі України було відновлено призов на військову строкову службу. У зв'язку з цим прикордонне відомство отримало нове обличчя кордону, відновлено традиції та ритуали прикордонників минулих поколінь, що несуть патріотичний зміст, сприяють формуванню у військовослужбовців патріотичних поглядів, переконань та готовності до якісного виконання військового обов'язку із захисту Батьківщини. Однією із таких традицій є вручення охоронцям кордону зелених беретів.
В останні дні вересня у відділі прикордонної служби "Овруч" Житомирського прикордонного загону в урочистій обстановці їх одержали військовослужбовці-строковики.
На урочистості завітали командир Житомирського прикордонного загону полковник Юрій Чернов, голова ради ветеранів Житомирського прикордонного загону капітан ІІІ рангу у відставці В'ячеслав Пузовіков, голови райдержадміністрації та районної ради Юрій Дивинський і Віталій Китиця, секретар міської ради Максим Чичирко, представники громадських організацій, рідні та близькі строковиків. 
Розпочався захід з виконання Гімну України та вшанування пам'яті загиблих прикордонників хвилиною мовчання. Після цього відбулося вручення беретів, право носіння яких отримали лише ті строковики, які показали відмінні результати із теоретичних та практичних знань прикордонної служби. Окремі військовослужбовці були відзначені командуванням загону за затримання правопорушників на державному кордоні. 
"Зелений берет є символом охоронців кордону і предметом гордості та знаком виняткової доблесті прикордонника, символізує собою мужність, вірність і престиж прикордонної служби, розвиває у військовослужбовців прагнення до самовдосконалення, підвищує гордість бути прикордонником", - зазначив у вітальному слові командир Житомирського прикордонного загону Юрій Чернов.
Привітали строковиків керівники району, громадські активісти, батьки, побажавши їм із честю нести ім'я прикордонника й сумлінно виконувати завдання з охорони державного кордону. 
Отримавши зелені берети, строковики пообіцяли з гідністю виконати військовий обов'язок і через все життя пронести повагу та шану до цього символу приналежності до Державної прикордонної служби України.
Насамкінець отець Олексій за традицією відслужив молебень й освятив військовослужбовців.
 
 
Юрій РОВЕНЧУК,
заступник начальника відділу прикордонної служби "Овруч" з персоналу.
Попередня новина
Наступна новина