6 жовт. 2016 р.

НА РАДОМИШЛЬЩИНІ РЕФОРМА ОСВІТИ ТА ОПОРНІ ШКОЛИ ПОПРИ ОПІР ТАКИ БУДУТЬ

На учорашньому засіданні районної конкурсної комісії у Радомишльській райдержадміністрації були заслухані змістовні проекти двох претендентів на статус опорної школи – міського ліцею та школи №5.

Але, як виявилося потім з огляду на зміст запитань до доповідачів, деяких присутніх на засіданні комісії директорів міських та сільських шкіл, депутатів районної ради, посадовців державних та самоврядних структур менше всього цікавили. Як і приведена інфографіка, наявні потенційні можливості обох конкурсантів стати опорною школою - відповідна матеріально-технічна база: спортивний та актовий зали, їдальня, кабінети та лабораторії.
Справа була в іншому. Для перших, як зберегти з найменшими втратами власну школу, яка стане філією і, звичайно, себе біля неї. Тут варто нагадати, що кожна опорна школа буде мати філії, не менше трьох. Філія – це школи першого ступеня, тобто для дітей, які навчаються з 1 по 4 клас. Після закінчення 4 класу діти будуть мати можливість навчатися в якісній опорній школі. Початкова школа має бути наближена до місця проживання дітей, а учні інших класів зможуть їздити до місця навчання автобусами. Отже таким чином у сільської чи міської школи заберуть другий та третій ступінь, а це у свою чергу матиме матеріальні та інші наслідки.
Для других - це була можливість підняти чергову популістську хвилю, яку накочують зі столиці вожді деяких політсил під гаслом: « на Житомирщині та у Радомишльському районі нищать освіту, масово скорочують освітян» з надією, що їх почує та підтримає електорат у районних глибинках. До речі вони вже й підрахували, що у Житомирській області скорочено аж 5% шкіл.
Представники обох опонентних сил упродовж наради вели довгі і гарячі дискусії та приводили аргументи на кшталт вищезазначених запозичень у політиків.
Змістовно,аргументовано й дохідливо роз’яснила ази реформування освітньої галузі начальник відділу освіти райдержадміністрації Наталія Яковишина. Вона запропонувала безболісний варіант, який мав би розбудити здоровий глузд і влаштувати всіх: усі суб’єкти, що підпадають під реформу зберігають свій статус-кво, тобто, школам- філіям залишають перший та другий ступінь і жодного скорочення працівників освіти.
Утім дискусія розтягнулася на довгих три години. Врешті - решт заступник голови райдержадміністрації Світлана Ковальчук завершила засідання голосуванням.
За запропонований варіант, за винятком двох, проголосувала абсолютна більшість членів комісії.
Отже міська гімназія завдяки схильності більшості сільських сіл шкіл та батьків учнів довірити цьому закладу своїх школярів отримала можливість стати опорною школою. А з огляду на те, що рішення про створення опорних шкіл мають приймати громади відповідні протоколи повинні бути подані для попереднього розгляду на засідання профільної комісії районної ради та прийняття рішення про створення опорної школи та її філій на пленарному засіданні ради.
У процесі наради декілька раз вістря критики за якість, підготовку реформ районної освіти було скеровано на районний відділ освіти.
Варто нагадати, що за втілення в життя запланованих державних реформ відповідає перш за все орган державної виконавчої влади району і самоврядна установа у комунальній власності якої знаходиться заклад освіти та їх керівники. У який спосіб і за допомогою якого механізму буде реалізовано реформування - це вже управлінська справа.
Реформа - справа спільна
І насамкінець. Важко не погодитися з критичними зауваженнями щоб діти безпечно мали добратися до опорної школи мають бути якісні дороги. Проте гальмування створення Радомишльської об’єднаної територіальної громади унеможливлює процес фінансової децентралізації, значне збільшення доходів місцевих бюджетів та державну субвенцію. Адже саме ці кошти могли б бути направлені на ремонт доріг, які ведуть у райцентр із сіл, що увійдуть в об’єднану територіальну громаду.
джерело: radomyshl.info
Попередня новина
Наступна новина