20 жовт. 2016 р.

Децентралізаційний марафон у Коростені

Коростень - надзвичайно цікаве, гарне місто, історія якого згадується в "Повісті временних літ". Історія пам’ятає часи, коли Коростень був столицею древлян і навіть Київ платив йому данину.

У рамках Децентралізаційного марафону команда Офісу реформ у Житомирському регіональному відділенні Асоціації міст України відвідали Коростень та поспілкувалися із міським головою щодо можливого формату Коростенської міської об’єднаної територіальної громади. Володимир Москаленко незмінно очолює територіальну громаду з 1998 року й безпосередньо причетний до всіх масштабних проектів і планів розвитку міста.
Голова зізнається, що будь-які зміни, кожен крок має враховувати думку громади, а усі побажання треба об’єднувати і приймати рішення, які відповідатимуть потребам людей. Тому перш ніж створювати об’єднану територіальну громаду варто визначити найкращу конфігурацію, спланувати перші майбутні кроки, а головне – запитати у мешканців їх думку. Є громади, які вже сьогодні хочуть об’єднатися з Коростенем, але розмову починають із прагматичних питань.
«Перше питання, яке вони ставлять: «Ми готові прийти до вас об’єднатися. Що будем з цього мати: ви нам дорогу зробите, школу, садочок? Воду підведете?», - розповідає В.Москаленко.
А про реальні результати децентралізації, що відчули усі громади – бюджетну децентралізацію Москаленко зауважує: «Бюджетно-фінансова децентралізація дала реально наслідки: не тільки нам, а й усім містам, районах. Ті відсотки, ті податки, які надходять, - це суттєво».
Окрім цього голова озвучив чи не найболючішу тему не лише майбутніх ОТГ, а й невеличких міст та сіл – кадровий ресурс: «Питання кадрів – дуже серйозне. Ми вже це відчуваємо. Ми ігноруємо це все, говоримо: «безробіття». Сьогодні працювати ніхто не хоче: з одного боку, зарплата мізерна, а з другого – відучені працювати»
Голова розуміє, що зміни неминучі, проте закликає усіх дослухатись до думки громади і уважно вивчити розрахунки фахівців.
Заручившись підтримкою експертів Офісу реформ у Житомирському відділенні Асоціації міст України, Коростенський голова Володимир Москаленко домовляється про наступну зустріч та сподівається на подальшу спільну роботу.

Світлана Прокоф’єва,
Регіональний консультант з комунікацій АМУ, проект «ПУЛЬС»

Попередня новина
Наступна новина