1 жовт. 2016 р.

Як знайти мільйон у Малинському пологовому …і при цьому — майже нічого не робити?

На це запитання вам власним прикладом дасть упевнену відповідь приватна організація Житомира «Комунальник». Але — про все по порядку.
Улітку в кабінеті головного лікаря Малинського МРТМО Валентини Швидун точилась гаряча дискусія — про необхідність виділення з міського бюджету мільйона гривень на реконструкцію пологового відділення. Суть реконструкції: зробити відділення сучасним, яке б відповідало всім стандартам, щоб палати були одномісні і — з окремим санвузлом і душовою для кожної породіллі
Також у рамках реконструкції, крім, грубо кажучи, переробки перестінків і встановлення унітазів, заплановано замінити вікна у відділенні на пластикові. Ну, хто бачив проект і складав його, тому відомо, на що там має витратитись мільйон міського бюджету.
Замовник робіт — головний лікар ТМО Валентина Швидун, і журналіст знову в кабінеті головлікаря, де ще влітку обговорювали доцільність проекту.
По факту: 12 серпня завершився аукціон «Прозоро», за яким конкурс на виконання робіт виграла вище згадана будівельна фірма «Комунальник». За словами головлікаря, 31 серпня вона підготувала повідомлення про початок робіт у відділенні, коли його, ще 29 серпня «перенесли» у Радомишль і по різних кабінетах малинського мед закладу. 5-6 вересня підрядчик отримав передоплату — 30% необхідної суми або приблизно 300 тисяч гривень і лише тоді приступив до роботи.
За умовами угоди, термін виконання замовлення «під ключ» — 21 день. Однак, як стверджує головний лікар, робіт наразі виконано не більше ніж 30%, хоча термін виконання вже минув! Чи передбачена якась відповідальність за угодою за таке? І хто контролюватиме підрядчика — замовник чи «Прозоро»?
 Тим часом, щоб переконатись, зайшла в пологове. Тиша та благодать. Хоча, яка там благодать! Облицювальної плитки, якою мали обкладати стіни, не побачила, не знайшла там і сантехніки , яку мають встановлювати. Що ж зробили за цей час будівельники, окрім руйнування стін? Нібито, слюсар вставив замки в двері, а з дня на день чекають заміни вікон на пластикові. Здається, щось робили електрики з проводкою.
І ніхто нікуди не поспішає. Воно й зрозуміло — хіба будівельникам є діло до того, де народжують малинчанки — чи в Радомишлі чи в Малібу? Але ж нам має бути не байдуже! І засновникам робіт і міські раді, яка на це виділила кошти з міського бюджету!А то складається враження, що в Малині будують лікарню майбутнього, як Катерина Ющенко: кошти зібрали, а лікарні нема. Те саме може нас чекати і з пологовим, на яке всі сподівались, що воно врятує Малинський мед заклад від закиття.
 До слова, це ще не всі проблеми малинського пологового відділення. Адже проектом реконструкції не передбачена реконструкція системи опалення відділення. А вона вкрай потрібна, адже з року в рік у відділенні мерзнуть породіллі і новонароджені, а питання зробити тут опалення автономним, яке б включали окремо і раніше, від решти відділень лікарні, залишається відкритим. На це теж треба окремо виділяти кошти — не менше 150 тисяч гривень.
Тільки — хто їх тепер виділить, з огляду на вище описану ситуацію?
Джерело: Тетяна ТКАЧЕНКО volonter2015.com
Попередня новина
Наступна новина