8 жовт. 2016 р.

ЛИХІ 90-ТІ ПОВЕРТАЮТЬСЯ?

Зростання криміналу в Україні – благодатна тема для політичного маніпулювання і залякування населення. Останнім часом політики особливо багато говорять про це. А народу тільки-но дай іскру, і вона одразу ж розгориться у полум’я. Нині Коростенем все більше почали розповсюджуватися новини про масові пограбування, вбивства та зґвалтування на вулицях нашого міста. Тож ми спробували розібратися, чи відповідають дійсності подібні «розмови в народі» про різкий сплеск злочинності в Коростені.
– Так, дійсно в місті та районі ми можемо спостерігати зростання майнових злочинів, в тому числі квартирних крадіжок, – повідомив начальник Коростенського відділу поліції Олександр Гайовий. – Проте називати такий перебіг «різким сплеском злочинності» було б перебільшенням, – запевнив він.
Основною причиною погіршення криміногенної ситуації більшість вважає війну, через яку в Україні створилася надзвичайно складна економічна криза, що змушує людей коїти злочини, аби хоч якось вижити. Та, зі слів очільника міського відділу поліції, говорити, що Україна повертається в лихі 90-ті - було б зарано.
За статистичними даними, які надали працівники міського відділу поліції, можемо зробити висновок, що криміногенна ситуація в місті дійсно погіршилася за останній рік. Якщо в 2015 році було скоєно 404 крадіжки, то за 2016-ий зареєстровано вже 719 випадків. Але, що стосується більш тяжких злочинів - зростання немає, стверджують працівники поліції.
Отже, статистика переважно показує нам правдивість тези про те, що «криміногенна ситуація погіршується». Проте в нашому місті вона не настільки критична і страшна, як «малює» її народ.
– Люди поширюють багато чуток, які не відповідають реальному стану речей, і цим нагнітають обстановку. Так, злочини відбуваються, але й робота над ними ретельно проводиться. Багато справ розкривається, щось розкрити не вдається. Але, тим не менш, кожному випадку ми намагаємося приділити належну увагу. На жаль, розкриття злочинів процес, переважно, довготривалий. Все не так швидко, як хотілося б, – розповідає начальник Коростенського відділу поліції Олександр Гайовий. – Іноді просто елементарно не вистачає особового складу. Особливо це гостро відчувається в сфері патрулювання вулиць. Проте вулиці, все ж таки, простежуються. Залучаємо до цієї справи також і таку комунальну установу як «Яструб». І хоча навіть цього недостатньо для того, щоб прослідкувати за всіма куточками нашого міста і району – ми намагаємося робити все від нас можливе, аби гарантувати безпеку містян та мешканців сільської місцевості.
Отже, погіршення криміногенної ситуації хоч і не надто критичне, проте має місце. Характерне воно не лише для Коростенщини, його можна спостерігати загалом по всій державі. В Житомирській області за січень-вересень 2016 року кількість злочинів зросла на 44,9% в порівнянні з аналогічним періодом 2015-го.
Аліна Корнієнко, Газета "Іскоростень"

Попередня новина
Наступна новина