4 жовт. 2016 р.

РАДОМИШЛЬСЬКИЙ МУЗЕЙ УКРАЇНСЬКОЇ ДОМАШНЬОЇ ІКОНИ ВІДЗНАЧИВ 5-РІЧНИЙ ЮВІЛЕЙ


 1 жовтня історико-культурний комплекс «Замок-музей Радомисль» радо зустрів гостей на урочистостях з нагоди 5-річчя Музею української домашньої ікони та старожитностей «Душа України». До своєрідного ювілею тут відкрили нову експозицію «Таємниця замкової вежі» із 500 оригінальних предметів. Фундатором та берегинею музею є державотворець та громадський діяч Ольга Богомолець.

За словами Ольги Вадимівни, за 5 років свого існування музей став справжньою візитівкою не лише Полісся, але й всієї України. Це найбільший приватний музей країни, який не отримуючи жодної підтримки чи фінансування з боку держави, зумів стати фінансово успішним культурним центром. З моменту відкриття тут побувало майже 130 тисяч відвідувачів, кожен 30-й з яких іноземець. Сьогодні сміливо можна стверджувати, що «Замок-музей Радомисль» відроджує європейські культурні традиції в Україні та популяризує українську культуру у світі.
Багатофункціональний історико-культурний комплекс з найбільшим приватним музеєм України першим серед українських історичних, туристичних та культурних об’єктів отримав диплом та став учасником проекту «VIA REGIA — культурний шлях Ради Європи».
Музей «Душа України» відкритий для всіх гостей. Прикметно, що його експозиції доступні для людей із вадами зору. Кожен може доторкнутися рукою до будь-якого експоната та відчути його енергетику.
На свято завітали заступник голови Житомирської облдержадміністрації Ярослав Лагута, голова Радомишльської районної державної адміністрації Володимир Тетерський, представники дипломатичного корпусу: посол ООН в Україні Янтомас Хімстра, Надзвичайні та повноважні посли Франції пані Ізабель Дюмон, Румунії Крістіан – Леон Цуркану, Словенії Наташі Прах, Литви Марюс Януконіс, громадські та культурні діячі. На святі також пощастило побувати житомирським та київським журналістам.
Шановані гості та відвідувачі мали змогу насолодитися екскурсіями, святковою програмою і стали учасниками та свідками урочистого відкриття кімнат бутік-готелю «VIA REGIA», показу сучасного традиційного одягу для дітей від майстерні «Аденчик – Баденчик» та школи с. Хотова, автентичного співу фольклорного колективу «Бовсунівські бабусі».
А ще ініціатор створення комплексу, меценат, парламентар та громадський діяч Ольга Богомолець розповіла про найцікавіші моменти становлення музею. «Музей створений для того, щоб ми любили нашу Україну, нашу історію. Щоб ті держави, які нас бачать і спостерігають, зрозуміли, якою є справжня Україна. Що вона є величною, що вона є сильною, потужною, одночасно ніжною, вразливою, і вона буде такою, якою ми її з вами збудуємо», - наголосила Ольга Богомолець.
За цей час «Замок Радомисль» перетворився на авторитетний творчий майданчик. Вже традиційним для нього стають проведення тут фестивалів «Музика Шопена під відкритим небом», «Аристократична Україна» та ірис-фест. Крім того, замок та його краєвиди дуже приваблюють кіномитців.
Щороку завдяки старанності та наполегливості колективу, а також відданості своїй справі коло пошановувачів «Замку Радомисль» дедалі збільшується.

джерело: bogomolets.com/ua/
Попередня новина
Наступна новина