29 вер. 2016 р.

Українських студентів запрошують безкоштовно вивчати польську мову онлайнВже 3 жовтня розпочнеться новий навчальний рік у польських університетах. Цього року навчання розпочне аж сто тисяч студентів з України. Польсько-український портал “Порт Європа” запрошує всіх студентів (і інших охочих) скористатись безкоштовним інтернет-курсом польської мови для українців, який створений під час Євромайдану з думкою про зближення поляків і українців. На курс можна записатись за посиланням: www.porteuropa.eu/ua/polskamowa
Автором курсу є польський журналіст, власкор “Дзеркала тижня” в Польщі Якуб Логінов. “Як показав Євромайдан, наші народи повинні триматися разом. Ми хочемо посприяти тому, щоб поляки вивчали українську мову, а українці – польську. Польська мова дуже схожа на українську, тому немає потреби користуватися у взаємному спілкуванні посередництвом англійської, а опанувати хоча б основами мови сусідньої країни – завжди цікаво і корисно” – прояснює причини створення курсу Якуб Логінов.
Для того, щоб почати вивчати польську мову, необхідно оформити підписку. На електронну пошту будуть приходити листи і безкоштовні навчальні матеріали.
Якуб Логінов використовував у курсі авторський метод, завдяки якому колись він сам вивчив українську мову протягом усього 4 місяців. На його думку, рецепт простий: оскільки 60% польських слів подібні до українських, достатньо вивчати тільки ті, які відрізняються. Окрім того, на курсі будуть наводити приклади типових для польської мови мовних конструкцій.
Курс особливо рекомендується особам, котрі збираються їхати до Польщі на роботу, а також нинішнім і майбутнім студентам. Це особливо актуальне питання зараз, оскільки дуже багато українців розпочне навчання в польських університетах. Найтяжчі є перші місяці, особливо якщо не знати добре польської мови. Курс особливо ефективний у випадку осіб, котрі перебувають у польськомовному середовищі, в тому числі студентів.
Українські студенти найчастіше навчаються у великих містах, таких як Варшава, Краків, Катовіце чи Вроцлав, а також у ВНЗ прикордонних з Україною воєводств: Люблінського та Підкарпатського. Власники карти поляка можуть навчатися безкоштовно, інші переважно платять за навчання. Одна з умов отримання карти поляка — це знання польської мови та орієнтування в польській історії, культурі і реаліях сьогоднішньої Польщі. Ті, хто почне вивчати польську мову цієї осені і може довести польське коріння (навіть у третьому поколінні), спокійно встигне оформити карту поляка так, щоб вже на наступний навчальний рік вступити до польського ВНЗ на безкоштовній основі. На практиці часто буває так, що добре володіння польською мовою є вирішальним чинником у ситуації, коли людина не може достовірно довести польського походження своїх предків.
Навчальний рік у польських школах починається так як і в Україні 1 вересня, однак студенти мають довші канікули — академічний рік триває з 1 (цього року — 3) жовтня до половини червня. Натомість вересень передбачений на другий термін екзаменів у літній сесії. Це також традиційний місяць відпочинку польських студентів, котрі часто вирішують протягом липня і серпня працювати, а у вересні — активно відпочивати.
Особливо популярні в цьому контексті є гори — у вересні (та навіть на початку жовтня) багато студентів польських ВНЗ можна зустріти на гірських шляхах у Татрах, Горцях, Бескидах чи словацьких Карпатах.
Прийом на польські ВНЗ проводиться в червні і липні, однак часто є ще додатковий прийом у вересні. Польські університети охоче приймають студентів з України і Білорусі, оскільки через демографічну кризу в Польщі і еміграцію поляків до Західної Європи самих поляків вже не вистачає. На деякі університети можна подаватись навіть зараз, у останній тиждень вересня та перші два тижні жовтня. Однак про прийом на провідні університети треба постаратись раніше — в червні або до половини вересня.
Джерело: korosten-info.com
Попередня новина
Наступна новина