8 вер. 2016 р.

Поліція не дозволила старателям розгорнути незаконну копальню

Під час профілактичних рейдів в Олевському районі рейдові групи працівників Управління захисту економіки ДЗЕ Нацполіції та місцевого відділення поліції ГУНП не дозволили старателям розгорнути незаконну копальню.

Удень 7 вересня поблизу с. Обища Олевського району у лісовому масиві рейдувальники помітили специфічне обладнання, яке могло свідчити про розгортання старателями незаконної діяльності з видобутку бурштину.
Слідчо-оперативна група, працівників якої було викликано, задокументувала виявлене. Затриманим виявився 40-річний житель Олевського району, якого для  з’ясування усіх обставин було доставлено до місцевого відділення поліції.
На місці події правоохоронці вилучили мотогенератор, дренажний насос, 20 м пожежних рукавів та інше знаряддя, за допомогою яких старателі розмивають ґрунт для подальшого видобутку сонячного каміння.
З’ясування усіх обставин триває у рамках розпочатого за ч.2 ст.240 (Порушення правил охорони або використання надр) та ч. 2 ст. 15 (Замах на злочин) ККУ кримінального провадження.
Чинним законодавством подібні протиправні дії караються значними сумами штрафів (від 400 до 700 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян) або обмеженням чи позбавлення волі на строк до 3 років.
Нагадаємо, що під час робочої поїздки на Олевщину начальник Головного управління Національної поліції в Житомирській області В’ячеслав Печененко наголосив на продовженні заходів поліції щодо виявлення та припинення фактів незаконного видобутку надр аж до повного врегулювання проблемного питання на законодавчому рівні.
За інформацією: Відділу комунікації поліції Житомирської області  npu.gov.ua

Попередня новина
Наступна новина