15 вер. 2016 р.

Питання незаконного випалювання деревного вугілля розглянули в Житомирській обласній раді

   
 26 серпня в обласній раді відбулося засідання робочої групи щодо перевірки законності  з випалювання деревного вугілля в районах області. У засіданні взяли участь депутати обласної ради, представники органів виконавчої влади, контролюючих та правоохоронних органів, громадськість. Прийняли участь в роботі групи і представники  громади Лугинського району: Ярошовець С.В. депутат районної ради, голова громадської еколого-експертної ради та Мельник А.Р. громадський активіст с. Запілля.

     Робоча група,  яку очолив депутат Олександр Ніколайчук, була створена на виконання рекомендації постійної комісії обласної ради з питань екології, охорони навколишнього середовища та використання природних ресурсів.
     Учасники засідання відзначали, що через неправомірну діяльність страждають і мешканці прилеглої території, і екологічний стан, і економіка держави.
Саме тому, аби питання почало вирішуватись, найближчим часом буде створено міжвідомчу робочу комісію з вирішення даного питання. До того ж, працівникам екологічної інспекції, прокуратурі, лісовому господарству, санстанції було зазначено про те, що цей процес є вкрай шкідливим, адже ці ж “підприємці” викрадають ліс і, звичайно, жодних податків вони не платять. Крім того, що там незаконно стоять бочки, то ще й незаконно працюють люди, які офіційно не оформленні. За це передбачене накладання санкцій - 30 мінімальних заробітних плат за кожну особу,  - зазначив начальник Управління держпраці  у Житомирській області.
     На території Житомирщини діє більше 70 місць випалювання деревного вугілля. Ще наприкінці травня було близько 40 підприємств. А дозволів на випалювання було надано лише 24, тобто наразі 46 підприємств працює незаконно. Найбільш проблемними є Лугинський, Романівський, Житомирський, Ємільчинський, Коростенський, Червоноармійський, Новоград-Волинський, Овруцький, Малинський, Андрушівський, Любарський райони.
     Представник прокуратури області повідомив, що на Житомирщині було розроблено низку заходів для проведення розслідувань кримінальних проваджень щодо незаконного випалювання вугілля. Станом на сьогодні було вилучено 41 ємність для випалювання та 47 тонн готової продукції. Також відкрито 15 кримінальних проваджень. Наразі проводяться заходи з вивезення бочок.
     Депутати досить сміливо констатували той факт, що у нас вже є бурштинова мафія, лісова мафія, сьогодні ми чітко говоримо, що є і вугільна мафія. Звернулись до екологів, щоб ті або працювали і не “кришували нелегальний бізнес, лишаючись на роботі, або депутати будуть ставити питання про зняття з посад керівників відповідних органів.
     За результатами засідання робоча група підготувала низку доручень органам виконавчої влади, контролюючим та правоохоронним органам. Зокрема, провести відповідні заходи щодо виявлення незаконної діяльності підприємств з випалювання деревного вугілля та, у разі відсутності дозволів, припинити їхню діяльність, а також зупинити видачу усіх дозволів на час діяльності робочої групи та направити звернення до відповідних міністерств і відомств щодо посилення відповідальності за забруднення довкілля та врегулювання процесу випалювання вугілля.
На черговій сесії обласної ради керівники відповідних органів мають прозвітувати  про проведену роботу.
    Як зазначили учасники засідання зустріч пройшла в досить жорсткій формі спілкування з представниками контролюючих органів, яким дано недільний термін, щоб розібратись з проблемою незаконного випалювання деревного вугілля та прозвітувати про прийняті міри.
     За період з 26.08 з питання випалювання деревного вугілля в області набуло ще більшого свого звучання та накалу. Так 2.09. в обласній раді відбулось чергове засідання робочої групи на якому заслуховувалися звіти контролюючих органів та екологічних служб області. Депутати не отримали тих об’єктивних відповідей з даного питання, а тому доопрацювали своє рішення низкою доручень та рішенням скликати позачергову сесію по даному питанні.
     На що підприємці-випалювачі зі всієї області вже 5 вересня вийшли на акцію протесту під стіни ОДА з вимогою не здійснювати них тиск щодо закриття виробництв, а в області з їх слів діє понад 300 майданчиків з випалювання вугілля, мотивуючи тим, що вони створюють робочі місця, сплачують податки і мають на це законне право. У цій акції приймали участь і випалювачі з нашого району с. Запілля ТОВ «Енергоекосервіс», ФОП Трибушко, і с. Бовсуни. Як на щастя наші активісти Мельник А.Р. с Запілля,
Ярошовець С.В. 
Ярошовець С.В. голова екологічної ради теж були в обласній адміністрації тільки вже з вимогами громади припинити незаконне випалювання вугілля в районі. І під фото та кінокамери  довели учасникам протесту, що їх діяльність, в Лугинському районі зокрема, є такою, що порушує права громадян, не відповідає вимогам чинного законодавства, а отже є незаконною і має бути припинена. Це було засвідчено рядом телеканалів, інтернет видань, зокрема «
vgolos.zt.ua ».
     Слід зауважити, що голова обласної ради Анжеліка Лабунська пообіцяла знайти гроші на проведення незалежної експертизи з викидів і таким чином вирішити проблему.
    А в.о. голови ОДА Ігор Гундич зауважив, що суперечливою  є ситуація  у селищі Запілля Лугинського району (ТОВ «Екоенергосервіс»), і щодо ФОП Трибушко у самих Лугинах».
     Зрештою, представники влади та підприємці вирішили створити спільну робочу групу задля вирішення проблем, пов’язаних із підприємствами, які в області займаються випалюванням деревного вугілля.
     Отже з огляду на вищезазначене, можна сподіватись, що компромісні рішення будуть знайдені, незаконна діяльність буде припинена, а той хто в законний спосіб хоче займатись даним бізнесом має витримати всі норми чинного законодавства на що й націлена робота громадської еколого-експертної ради в нашому районі. Голова громадської 
еколого-експертної ради 
Лугинського р-ну.                                                                       Ярошовець С.В.                                               
Попередня новина
Наступна новина