29 серп. 2016 р.

дві тисячі гривень за гектар посіяного льону...

 Другий Всеукраїнський фестиваль льону відбувся 27 серпня 2016 року в  селі Стремигород Коростенського району Житомирської області. Головним організатором та ідеологом проекту виступила депутат Житомирської обласної ради та власниця агрокомпанії «Зоря» Ірина Костюшко.За її словами, льон має великий потенціал він може бути гідною альтернативою соняшнику та ріпаку, добрим попередником для озимих та ярих культур.
Повернувши льон – ми зможемо відродити села, створити нові робочі місця. Весь світ вже зрозумів цінність цієї культури. А для Полісся ця культура взагалі єнішевою, і прикро, що забутою.
Віце-премєр-міністер України Геннадій Зубко, який був почесним гостем заходу, зазначив важливе значення такого фестивалю та відродження такої галузі як льонарство .
«Кластер льонарства сьогодні відроджується на Житомирщині. Завдяки децентралізації 

кожен регіон отримує нагоду зайняти унікальну нішу, власну автентичну фішку. Для Житомирщини така ніша – льонарство. У 1990-му половину доходів обласного бюджету забезпечувало саме льонарство. Сьогодні ми надали громадам регіону можливість збільшити свої доходи за рахунок вирощування і переробки льону. Це – спільні зусилля урядовців, народних депутатів та громад. Величезні перспективи для громад, пов’язані із внутрішнім ринком льону та експортом до ЄС. Гідний приклад для інших».
Геннадій Зубко не оминув і проблеми сьогодення, закликавши всіх присутніх вшанувати хвилиною мовчання всіх хто на передовій віддав своє життя.
Міністер аграрної політики і продовольства України Тарас Кутовий, наголосив, що з малих підприємств і з особистої ідеї виростають громади. Ідея однієї людини може змінити Україну і змінити майбутнє держави.

В.о. голови Житомирської обласної державної адміністрації Ігор Гундич висловив подяку Ірині Костюшко, що змогла створити робочі місця й принести добробут не тільки в свою сім’ю, а й для людей які проживають на цій території, де вона займається вирощуванням льону та вручив подяку за багаторічну, сумлінну працю та значний особистий внесок у розвиток агропромислового комплексу області , відродженню традицій вирощування льону та високий професіоналізм.
     Народний депутат України Володимир Арешонков відзначив значні перспективи розвитку фестивалю і побажав всім гарного настрою та відпочинку.


 Перший заступник голови Житомирської обласної ради Володимир Ширман відзначив, що льон це справжня Поліська культура яка багато століть одягала, годувала і забезпечувала соціальний розвиток Поліського села. Обласна рада іде на зустріч підприємствам по відродженню льонарства, і в цьому році діє програма яка виділяє 2000 грн. на 1 га. посіву льону.
    Незважаючи на особливий аграрний нахил фестивалю, це було справжнє свято для всієї родини. Для гостей влаштували спеціальне театралізоване дійство від Житомирського академічного українського музично-драматичного театру ім. І. Кочерги, феєричне шоу кінно-трюкового театру, а також гала-концерт музичних гуртів Los Colorados і «ТаРута». Також у рамках фестивалю були представлені традиційні страви з льону, відбувся показ чудової колекції дизайнерського лляного одягу від Оксани Полонець, а малечу розважали веселі аніматори з аквагримом та конкурсами.

 Зауважимо, що фестиваль льону на Житомирщині проходить вже вдруге, в цьому році він став більш масштабним і вийшов на всеукраїнський рівень. Організатори наголошують, що подібний захід необхідний області не лише для розширення напрямків економічної діяльності, а й з мистецької точки зору, оскільки планують його перетворити в один із кращих щорічних фестивалів Житомирщини, перевершивши Міжнародний Фестиваль дерунів в Коростені.  Відео версія

Попередня новина
Наступна новина